Novice in obvestila o spremembah na portalu lahko prejemate na svoj elektronski naslov ...

Novice

Lošinjska regata

zmagovalna posadka

10. 08. 2006

Velik uspeh pomurskih jadralcev, osvojeno prvo mesto v svoji skupini na 24. lošinjski regati

Jadralna ekipa Assilina iz Jadralne sekcije športnega kluba Tiglav Predanovci se je udeležila tradicionalne lošinjske regate, ki je bila že 24 po vrsti. Regate so se udeležili 5. in 6. avgusta 2006 s tekmovalno jadrnico tipa JustInTen. Za regato je bilo potrebno najprej prejadrati od Kopra do Malega Lošinja, kar v neprijaznem vremenu (v Rovinju so se srečali s "pijavico") ni bilo lahko. Sedemčlanska ekipa v zasedbi Samo Žvan kot skipper ter posadka Smiljan Simerl, Anton Rous, Marjan Kočila, Janko Kodila, Boris Cigut ter Matjaž Senica se je udeležila sobotnega navigacijskega plova ter nedeljskih plovov "palica". Start sobotnega plova je bil pred Mali Lošinjem, tekma se je nadaljevala do boje pred Suskom, kjer je posadka Assiline obrnila kot 4 skupno med 27 jadrnicami.. Nato so po nekajurnem iskanju ugodnega vetra le našli pot iz brezvetrja in odjadrali proti Iloviku, kjer je bila zadnja obratna boja za vrnitev do Malega Lošinja. Od starta ob 11. uri do cilja je posadka Assiline prišla ob 18.53, samo 7 minut pred časovnim limitom na drugem mestu v svojem razredu in 12 mestu skupno.
Nedeljski plovi so bili za gledalce v Malem Lošinju bolj zanimivi, saj se je boj med udeleženci na jadrnicah odvijal v lošinsjkem kanalu prd očmi gledalcev iz obale in drugih plovil. Posadka Assiline je dobro štartala prvo dirko in vozila absolutno na 4 mestu skoraj do konca dirke, na koncu pa je zaradi napake izgubila nekaj mest, vendar še vedno ohranila drugo mesto v svojem razredu. V drugi dirki tega dne je po odličnem štartu krmarja Samota Žvana posadka brez napak opravila svoje delo ter pripeljala kot prva v svoji skupini v cilj. Ekipa Assiline je tako v močni konkurenci dosegla svojo drugo letošnjo zmago v svojem razredu ter 10 mesto skupno med vsemi udeleženci . V razredu Assiline je bilo 6 konkurenčnih jadrnic.